O Nas

Vet Planet – kim jesteśmy?

Budujemy wartość Firmy, która jest wiarygodnym partnerem dla naszych klientów, budzi szacunek i respekt naszej konkurencji, oraz daje poczucie dumy i satysfakcji dla pracowników. Naszą najlepszą wizytówką są nasze Produkty. Nowatorskie, oparte na badaniach i doniesieniach naukowych, dające widoczne efekty terapeutyczne.
Nasze DNA to innowacyjność, rzetelność, pracowitość i respekt.

Historia Vet Planet.

Vet Planet powstała w 2008 roku w Warszawie. Pierwsza kategoria produktów – jednorazowe testy diagnostyczne –  wprowadzona została na rynek w lutym 2009, i to zasadniczo oznacza początek naszej „weterynaryjnej przygody”. W połowie 2009 roku opracowaliśmy innowacyjne preparaty – Hepatiale Forte i Ornityl – dając początek kategorii nowatorskich i doskonale przygotowanych produktów dla małych zwierząt. Konsekwentnie wprowadzane, aż do dzisiaj rozbudowały portfolio do kilkunastu marek, windując nas na pozycję lidera całej kategorii.
Od pierwszego dnia działalności naszą nadrzędną wartością jest skuteczność terapii i jakość produktów. Jako jedna z niewielu  firm z kategorii prowadzimy badania skuteczności preparatów przed ich wprowadzeniem na rynek. To bardzo ważne z punktu widzenia lekarza ordynującego, ale przede wszystkim to gwarantuje pozytywny efekt terapii. Wszystkie nasze preparaty produkowane są w fabrykach posiadających najwyższy certyfikat jakości farmaceutycznej GMP.

Naukowe tło naszej działalności odzwierciedla również „VetExpert University” – program ukierunkowany na wymianę doświadczeń z lekarzami w oparciu o naszą naukową wiedzę i doświadczenie.

Ważnym kierunkiem rozwoju było dla nas stworzenie sieci dystrybucyjnej w całym regionie Środkowo Wschodniej Europy. Pierwszy krok w ekspansji terytorialnej nastąpił w 2010 roku do Rosji. Od tamtej pory konsekwentnie poszerzana siatka dystrybucji pokrywa kilkanaście krajów z regionu Europy Środkowo Wschodniej i Zachodniej. Sieć dystrybucji stale się  poszerza.

W 2013 roku poszerzyliśmy portfolio o produkty dla bydła, jako efekt kooperacji z francuską firma OBione, liderem w specjalistycznych dodatkach żywieniowych dla bydła we Francji. Filozofia ambitnego tworzenia i oceny skuteczności produktów OBione jest bardzo podobna do naszej, stąd bardzo łatwo o synergię.

Vet Planet rozwija się bardzo dynamicznie i postaramy się, aby to tempo utrzymać. Satysfakcja ze współpracy z Państwem, jest dla nas największym podziękowaniem i inspiracją do dalszych wysiłków.